GENEL CERRAHİ

      Pet sahiplerinin cerrahi işlem öncesi tereddütleri olur ve biz Artemis Veteriner Kliniği olarak bunun   farkındayız. Petiniz ameliyata   girmeden önce uzman hekimlerle konsulte edilir. Anesteziye girecek olan   petiniz için bir dizi testler uygulanır. Petiniz bu testler sonunda   güvenli bir şekilde anesteziye alınır.

Kliniğimizde uygulanan cerrahi müdahaleler:

a)Yumuşak doku cerrahisi

  • Kısırlaştırma
  • Tümör,kist ve lipomların uzaklaştırılması
  • İç organlara yapılan müdahaleler

b)Ortopedik Cerrahi

  • Bacak kırıklarının stabilizasyonu
  • Arthirit ve topallık tedavileri

.

Ameliyat ne gibi riskler içeriyor ?

Petinizin ameliyat yeri, anestezi, genel durumu, yaşı, ırkı, daha   önceden geçirilmiş operasyonlar, her hangi bir kronik hastalık durumu,   her hangi bir ilaç alerjisi veya operasyon şekli; operasyonda karşılaşılabilecek risklerdir. Petinize tahliller yapılarak petinizin durumunu ve anestezik maddenin   vücuda zararı konsunda bilgi sahibi olunur ve petinizin anesteziden ne   oranda etkileneceği tahmin edilir ve buna uygun operasyon odasında   uygulanır.

Petim operasyonda ve sonrasında acı çeker mi ?

Operasyon sırasında ağrı duyusu ortadan kalkar, petiniz acı çekmez. Ameliyat sonrası ağrılar, cerrahi performans ile ilişkilidir ve operasyonun nerede olduğuna bağlıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlar ile karşılaştırılmamalıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlara göre daha yüksektir.

Operasyon yarası belli olur mu ?

Yara bölgesinin durumu, yara bölgesinin açılış şekli ve uygun bir   cerrahi estetik dikiş uygulaması ile güzel bir görünüm sağlanabilir.

İyileşme ne kadar sürer ?

İyileşme dönemi operasyona göre farklılıklar gösterir. Örneğin dişi   köpek kısırlaştırma operasyonu uygun şartlarda yapıldığı takdirde  7-10   gün arasında iyileşme beklenir. Diğer taraftan doku kayıplı, tümör hücreli, iltihabik yaraların iyileşmeleri farklılık gösterebilir.   İyileşme dönemi çok önemlidir, petiniz bu dönemde özel bir bakıma   ihtiyaç duyacaktır.  Bu konuda veteriner hekim tarafından detayları ile   bilgilendirilirsiniz.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret84176
Hava Durumu